آخرین اخبار

تمديد وام بلند مدت
5اسفند روز مهندس گرامي باد
تمديد مهلت انتخاب واحد
آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشكده فني حرفه اي سما (ترم بهمن )
آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگده فني حرفه اي سما (ترم بهمن )
ولادت پيامبر گرامي حضرت محمد (ص) وامام جعفر صادق (ع ) گرامي باد
اطلاعيه فوري صندوق رفاه
24ابان روز كتاب و كتابخواني گرامي باد
24ابان روز كتاب و كتابخواني گرامي باد
تبريك حلول ماه ربيع الاول
يوم ا.. 13 ابان روز استكبار ستيزي
لزوم ثبت نام اساتيد محترم در سامانه ساجد
تسليت به مردم شهيد پروراهواز
تمديد مهلت ثبت نام تا31شهريورماه
تبريك شروع سال تحصيلي
تبريك شروع سال تحصيلي
تبريك شروع سال تحصيلي
تبريك شروع سال تحصيلي
نحوه ثبت نام اساتيدحق التدريس در سامانه ساجد
حلول ماه مبارك رمضان مبارك
27 ارديبهشت روز روابط عمومي مبارك
برگزاري كلاس هاي استاد بيات مختاري
پيام تبريك روز استاد
بازدید رئیس سازمان سما از مراکز آموزشی فرهنگی سما نیشابور
جلسه ستاد هم اندیشی و همیاری اندیشمندان حوزه و اساتید دانشگاه
جشن استقبال از دانشجویان ورودی جدید
اخذ کد شناسه تدریس اساتید
تبریک هفته کتاب و کتابخوانی
لزوم ثبت نام اساتيد محترم در سامانه ساجد

لیست آخرین اخبار

نسشت نقد و بررسی کتاب " شخصیت سالم " با حضور مولف کتاب

 به گزارش روابط عمومی سما نیشابور نسشت نقد و بررسی کتاب " شخصیت سالم " با حضور مولف کتاب دکتر محمدرضا سرگلزایی برای اولین بار  در دانشکده فنی سمای نیشابور برگزار شد.

این نشست انجمن کتاب دانشکده سما  وتیم امید انجمن کتاب سیمرغ و با همکاری انجمن سینمای جوان در محل آمفی تاتر  دانشکده سما  نیشابوربا تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و باحضور جمع کثیری از صاحب نظران و اساتید اهل قلم ،فرماندار و نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهرستان و... برگزار شد.جناب دکتر سرگلزایی به معرفی اجمالی کتا ب پرداخته و درادامه جلسه پرسش و پاسخ در مورد کتاب انجام شد و در خاتمه تندیس استاد رونمایی شد. در این کتاب  آمده است :یکی از ویژگی های شخصیت سالم این است که فرد نه به دلیل "فشار بیرونی "بلکه به دلیل "متعهد بودن به انتخاب خود" حاضر باشد محدودیتی را بپذیرد.سحر خیزی، پشتکار،وقت شناسی،مقید بودن به تعهدات، روزه داری و پرهیز،ورزش منظم ومقیدبودن به دستور العمل های مذهبی نمونه هایی از "انظباط شخصی"

معرفی کتاب و نویسنده:

کتاب «شخصیت سالم» نوشته‌ی دکتر «محمدرضا سرگلزایی» است. این کتاب در بخش روانشناسی عمومی قرار می‌گیرد. صاحب‌نظران تعاریف متفاوتی از «شخصیت سالم»؛ دارند. گروهی از آن‌ها «سلامت» را معادل «شکوفایی استعدادهای یک فرد » می‌دانند؛ بنابراین کسی که بیماری روانی آشکاری ندارد و عملکرد او در حد میانگین عملکرد افراد جامعه است، اما موفق به شناخت و شکوفا کردن استعدادهای انسانی خود نشده است، دارای «شخصیت سالم» نیست. در پشت جلد کتاب می‌خوانید: «زندگی در دنیای پیچیده‌ی کنونی، ما را با مسائل گوناگون مواجه می‌کند که گاه موجب سردرگمی ما می‌شوند. نشر قطره به‌منظور پاسخ به پرسش‌های خانواده‌ها و یاری‌دادن به آن‌ها برای حل مشکلاتشان، کتاب‌های تالیفی "روان و زندگی" را با همکاری گروهی از روان‌پزشکان، روانشناسان و استادان برجسته‌ی ایران منتشر می‌کند. دکتر محمدرضا سرگلزایی پس از اتمام دوره‌ی پزشکی عمومی در دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان، دوره‌ی تخصصی روان‌پزشکی را در دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد گذراندند و به مدت چهار سال استادیـار روان‌پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد بودند و از سـال 1382 تـاکنون به‌عنوان مدرس در انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران فعالیت می‌کنند. ایشان که از سوی انجمن جهانی روان‌پزشکی (WPA) به‌عنوان عضو شبکه‌ی رابطین آموزشی انتخاب شده‌اند، در حال حاضر به تدریس دوره‌های آموزشی روان‌شناسی و روان‌درمانی در مؤسسات آموزشی آزاد مشغول به فعالیت هستند و به روان‌درمانی بیماران می‌پردازند. ایشان تاکنون بیش از بیست عنوان کتاب در زمینه‌های پزشکی، روان‌شناسی، روان‌پزشکی و عرفان تألیف و ترجمه کرده‌اند.»]


طاهره امینی ثانی(روابط عمومی)